تندباد طوفان آسا گالیکش را در نوردید و خساراتی نیز به بار آورد

🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری گالیکش دکتر “رمضانعلی خسروی” شهردار که همراه با نیروهای امدادی در سطح شهر حضور داشت در این رابطه گفت: وزش تندباد که طی چند روز اخیر در گالیکش آغاز شده بود و همچنان نیز ادامه دارد مناطق جنگلی، کوهستانی و سطح شهر را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

🔹وی افزود: با شروع این واقعه در گالیکش نیروهای شهرداری در حالت آماده باش بودند تا در امر خدمت رسانی در سطح شهر حاضر باشند.

🔹 ایشان اظهار داشتند: حوادث رخ داده شده شامل قطع درختان، شکسته شدن تیرهای برق بولوارها و سایر نقاط شهر، تخریب دیوار و شیشه های منازل، پارگی کابل های برق ، تخریب و سقوط تابلوهای نوشتاری سطح خیابان و سر درب اماکن تجاری بوده است و ماموران شهرداری کماکان در حال رفع این حوادث هستند.

🔹دکتر خسروی خاطرنشان کرد: بر اثر آوار ریزی خرپشته ی ساختمانی، یکی از شهروندان از ناحیه سر و کتف مجروح و روانه بیمارستان شهید مطهری گنبد شد.

🔹شهردار گالیکش همچنین از آتش سوزی نیستان واقع در ضلع جنوب غربی (بالاتر از دبیرستان کار و دانش) خبر داد و افزود: حضور بموقع نیروهای آتش نشانی این شهرداری باعث مهار و اطفاء حریق و جلوگیری بموقع از سرایت آتش به دره و جنگل مجاور شهر شد.

🔹گفتنی است: وزش تندبادهای شدید گالیکش معروف به خوش آباد بطور طبیعی همه ساله در فصل پاییز از دهنه ی ضلع جنوبی شهر شروع به وزیدن میکند که طی ۴۸ ساعت گذشته به بیشترین حد خود رسیده است.

🔻شهروندان محترم هنگام عبور از پیاده روهای سطح شهر مراقب سقوط تابلوها، آجر ، ایرانیت و دیگر اشیاء باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایند.

دیدگاه خود را بیان کنید