تندباد طوفان آسا گالیکش را در نوردید و خساراتی نیز به بار آورد

?به گزارش روابط عمومی شهرداری گالیکش دکتر “رمضانعلی خسروی” شهردار که همراه با نیروهای امدادی در سطح شهر حضور داشت در این رابطه گفت: وزش تندباد که طی چند روز اخیر در گالیکش آغاز شده بود و همچنان نیز ادامه دارد مناطق جنگلی، کوهستانی و سطح شهر را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

?وی افزود: با شروع این واقعه در گالیکش نیروهای شهرداری در حالت آماده باش بودند تا در امر خدمت رسانی در سطح شهر حاضر باشند.

? ایشان اظهار داشتند: حوادث رخ داده شده شامل قطع درختان، شکسته شدن تیرهای برق بولوارها و سایر نقاط شهر، تخریب دیوار و شیشه های منازل، پارگی کابل های برق ، تخریب و سقوط تابلوهای نوشتاری سطح خیابان و سر درب اماکن تجاری بوده است و ماموران شهرداری کماکان در حال رفع این حوادث هستند.

?دکتر خسروی خاطرنشان کرد: بر اثر آوار ریزی خرپشته ی ساختمانی، یکی از شهروندان از ناحیه سر و کتف مجروح و روانه بیمارستان شهید مطهری گنبد شد.

?شهردار گالیکش همچنین از آتش سوزی نیستان واقع در ضلع جنوب غربی (بالاتر از دبیرستان کار و دانش) خبر داد و افزود: حضور بموقع نیروهای آتش نشانی این شهرداری باعث مهار و اطفاء حریق و جلوگیری بموقع از سرایت آتش به دره و جنگل مجاور شهر شد.

?گفتنی است: وزش تندبادهای شدید گالیکش معروف به خوش آباد بطور طبیعی همه ساله در فصل پاییز از دهنه ی ضلع جنوبی شهر شروع به وزیدن میکند که طی ۴۸ ساعت گذشته به بیشترین حد خود رسیده است.

?شهروندان محترم هنگام عبور از پیاده روهای سطح شهر مراقب سقوط تابلوها، آجر ، ایرانیت و دیگر اشیاء باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایند.

دیدگاه خود را بیان کنید