شهردار گالیکش: فضای سبز ریه های تنفسی شهرها هستند / نشاء بیش از ۱۵۰ هزار گل در خزانه ی فضای سبز

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری گالیکش؛ دکتر رمضانعلی خسروی ضمن بیان این مطلب افزود: امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز موثر در اشکال گوناگون آن دیگر قابل تصور نیست. توجه به فضای سبز به طور عام به عنوان ریه های تنفسی شهرها تعریف اغراق آمیزی از کارکرد آن نیست.
وی عنوان کرد: این فضاها هم از دیدگاه تامین نیاز های زیست محیطی شهرنشینان و هم از نظر تامین فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی آن جایگاهی در خور اهمیت دارد.
ایشان اظهار داشتند: پارک ها و فضای سبز را می توان در زمره مراکز تامین کننده بهداشت و جان و روان افراد و بهترین محل برای آرامش و رفع خستگی دانست. همچنین نقش گسترده ای که این فضاهای سبز در تمرکز اعصاب دارند و مکانی مناسب برای بازی و سرگرمی کودکان هستند که در آموزش و پرورش جسم و ذهن آنها سهم موثری دارند.

در همین راستا دکتر خسروی شهردار گالیکش مهمترین اقدامات #شهرداری”>#شهرداری در زمینه فضای سبز شهری که هدف آن طراحی شهر و ایجاد زیبایی بصری در راستای تلطیف روحیه شهروندان می باشد را طی حدود ۷ ماه از فعالیت خود بعنوان #شهردار به شرح ذیل برای همشهریان بیان نمود:

۱- تهیه گلدان های تزئینی و جانمایی در سطح شهر بمنظور توسعه فضای سبز شهری
۲- درختکاری در بلوارها و میادین سطح شهر از قبیل: یاس هلندی، کامیس، ناندینا، مورت، تویا، لگستروم، کنف ابلق
۳- تعویض چمن نامرغوب بلوار امام رضا (ع)، بلوار جانبازان و میادین
۴- کاشت گل در طرح استقبال از بهار از قبیل: بنفشه، شب بو، مینا چمنی، همیشه بهار و میمون
۵- ایجاد بوستان ۱۴۲ شهید و درختکاری آن، از قبیل: چنار، اقاقیا و سرو
۶- نصب دو مجموعه بازی کودکان در پارک های نیلکوه و لاله های انقلاب
۷- آماده سازی و کاشت خزانه گل های بهاره – تابستانه
۸- نشاء بیش از صد و پنجاه هزار گیاه از قبیل: جعفری، ناز، آهار، اطلسی، لادن، آفتابگردان، تاج خروس، لاله عباسی و کوکب

وی در پایان گفت: در سال ۹۷ برنامه های متفاوت و متنوعی در بخش فضای سبز از قبیل : تولید گل ها و گیاهان متنوع، برپایی نمایشگاه گل، ایجاد تغییرات ظاهری در مکان هایی که تحت پوشش فضای سبز هستند و ….. خواهیم داشت که متعاقبا به اطلاع شهروندان عزیز خواهیم رساند.

@galikeshcittty

دیدگاه خود را بیان کنید