دومین کارگاه هم اندیشی “طرح چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه راهبردی عملیاتی شهر گالیکش” با حضور شهردار، شورای اسلامی شهر، شورایاران محلات، معتمدین و تعدادی از جوانان در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری گالیکش؛ در ابتدای این جلسه ریاست شورای اسلامی شهر ضمن خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه افزود: شهرداری یک نهاد مردمی است که از درآمدهای دولت سهمی ندارد.
برات آشور فارسیانی گفت: شهر کوچکی مانند گالیکش جز درآمدهای عوارضی، سرمایه و درآمد خاصی ندارد به طوری که از ابتدای سال تا کنون ۱۲ پروانه ساختمانی صادر شده است.
وی اظهار داشت: شهرداری گالیکش از گذشته ۲ درآمد پایدار داشت، یکی از آنها سنگ شکن و دیگری فراورده های بتنی، که سنگ شکن همیشه در تنگناها کمک حال شهرداری بود در حالیکه متاسفانه امروزه وارث خاکستر آن هستیم و درآمد آن بجای ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان بصورت اجاره کاهش یافته است.

دکتر زنگانه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و مدیر طرح در ادامه جلسه گفت: برنامه راهبردی شهرداری بخشی از برنامه راهبردی توسعه شهر است که راهبردها و سیاست های مرتبط با شهرداری را در خود جای می دهد و به ایجاد مدیریت یکپارچه و مدیریت شهری کمک شایانی خواهد کرد.
وی افزود: در این راستا و در جهت اجرایی شدن سند راهبردی به زمینه سازی، فرهنگ سازی و ظرفیت سازی در جامعه شهری نیاز است که مشاور طرح با همفکری شورای اسلامی شهر و شهردار و با کمک کارشناسان شهرداری، مسئولان، کارشناسان دستگاه های دولتی، بخش خصوصی و مردم به آن می پردازند.

این جلسه با دعوت جمعی از شورایاران، معتمدین و تعدادی از جوانان تشکیل گردید و در پایان با توزیع کلیاتی از طرح به سوالات مدعوین پاسخ داده شد و پرسشنامه هایی در ارتباط با طرح مذکور بین حاضرین توزیع گردید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید