سومین کارگاه هم اندیشی “طرح چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه راهبردی عملیاتی شهر گالیکش” با حضور شهردار، شورای اسلامی شهر، جمعی از دانشگاهیان، فرهیختگان و کارشناسان ادارات در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری گالیکش؛ شهردار گالیکش صبح امروز در سومین روز از جلسه بررسی این طرح که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد گفت: گالیکش از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است و دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی می باشد که باید با تحقیقات و کارشناسی بیشتر بهره کافی را از آنها ببریم.
وی افزود: باید در راستای برند سازی محصولات و مکان های مختلف گالیکش تلاش کنیم تا بتوانیم شهرمان را به دیگران در سایر نقاط کشور معرفی کنیم و به جایگاه واقعی خودمان در استان برسیم.
رمضانعلی خسروی متذکر شد: از گذشته مدیران شهری ما در حوزه مدیریتی خود کارهای سلیقه ای انجام می دادند و برنامه بلندمدت کاری که مدیران بعدی هم از آن تبعیت کنند نداشتند.
خسروی اظهار داشت: با اجرای طرح راهبردی شهر ضمن اجرای اصولی راه کارها و برنامه ها، سعی می کنیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و با چشم انداز میان مدت و بلند مدت (پنج ساله و بیست ساله) مسیر مدیریت شهری را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، درآمدی و …. را به مدیران شهری نشان دهیم تا از تکرار اشتباهات و هدر رفت اعتبارات جلوگیری شود.

وی اوضاع مالی و درآمدی شهرداری را بسیار وخیم عنوان کرد و افزود: شهرداری از گذشته درآمدهای پایداری داشت و در تنگناها کمک حال این مجموعه بودند که امروزه از فرآورده های بتنی و سنگ شکن تنها نام شان باقی مانده و جایگاه سوخت cng نیز در دوره چهارم اجاره داده شد و حتی مبلغ اجاره سال بعد (سال ۹۸) هم پیشاپیش در دوره چهارم خرج شده است.

خسروی گفت: در بعضی مواقع به حواشی بردن شهرداری از طریق انتشار مطالبی غیر واقع کار پسندیده ای نیست و ضمن گلایه از برخی رسانه ها از آنها تقاضا میکنیم تا در کارها کنار شهرداری باشند و ما را یاری کنند تا شهر را به سوی توسعه و پیشرفت سوق دهیم.

رمضانعلی خسروی در پایان عنوان کرد: بودجه طرح راهبردی و سند چشم انداز شهر کاملا از سوی استانداری تامین می شود که توسط دکتر زنگانه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی تهران با سابقه بیش از ۲۷ سال کار پژوهشی در شهرهای مختلف کشور، مدیریت می شود و هم اکنون طرح های راهبردی شهرداری #گالیکش و شهرداری #مینودشت را همزمان انجام می دهد.

شایان ذکر است: در ادامه و در راستای تهیه طرح مذکور با گروه ها، اقشار مختلف جامعه، اساتید، فرهیختگان و مردم عادی بیشتری هم از لحاظ برگزاری نشست ها و هم از لحاظ تحقیقات میدانی مصاحبه و همفکری خواهد شد.

در پایان برخی از افراد حاضر پیشنهاداتی در حوزه های مختلف شهری عنوان کردند و پیرامون آنها بحث و گفتگو شد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید